

Házassági vagyonmegosztás, élettársi vagyonmegosztás, házassági vagyonjogi szerződés
MEGOSZTÁS | TETSZIK |
A házassági vagyonmegosztás és az élettársi vagyonmegosztás rendjét alapvetően a felek közötti megállapodás, például egy házassági vagyonjogi szerződés határozhatja meg. A leggyakoribb azonban az, hogy a felek között nincs ilyen vagyonjogi szerződés, így ennek hiányában a Polgári törvénykönyv határozza meg azt, hogy mi minősül közös vagyonnak, és mi minősül külön vagyonnak a házastársak és az élettársak között. A magam részéről mindenkinek azt ajánlom, hogy addig kössön házassági vagyonjogi szerződést, vagy élettársi vagyonjogi szerződést, amíg a Felek között nincs vita, „lángol a szerelem”, és egyikük sem akar „kitolni” a másik féllel. Kössön tehát házassági szerződést!
Fontos tudni, hogy alapvető különbségek vannak a házastársi vagyonmegosztás és az élettársi vagyonmegosztás között. Míg a házastársak már a törvény szerint is választhatnak a vagyonközösségi és vagyonelkülönítési rendszer között, az élettársak esetében alapvetően a vagyonelkülönítési rendszer érvényesül. Természetesen a felek eltérhetnek ettől, amennyiben erről egy szerződésben megállapodást kötnek.
A házassági vagyonmegosztás, élettársi vagyonmegosztás leggyakoribb kérdései, a házassági vagyonjogi szerződés tartalma: mi közös és mi külön vagyon?
- Melyek a házastársi külön vagyon jogi szabályai?
- Melyek a házastársak külön vagyonához tartozó vagyonelemek?
- Melyek a házassági vagyonközösség, a házassági közös vagyon körébe tartozó vagyonelemek?
- Melyek a házassági vagyonmegosztás lehetséges módjai?
- Melyek az élettársi kapcsolat vagyonjogi szabályai?
- Élettársi és házassági vagyonmegosztással kapcsolatban melyek a családjogi, válóperes ügyekben szerzett ügyvédi tapasztalatok?
- Hogyan kell meghatározni az élettársi, házastársi vagyonközösség kezdő és befejező időpontját?
- Milyen szabályok vonatkoznak az örökölt, vagy ajándékba kapott vagyoni elemekre?
- Melyek az élettársi, házassági vagyonközösség körébe tartozó közös ingatlan, közös lakás sorsával kapcsolatos jogi lehetőségek?
- Hogyan határozható meg az élettársak, házastársak vagyonközösségéhez sorolható közös vállalkozások jogi helyzete?
- Mi lesz az élettársi, házassági vagyonközösség alatt felvett hitelek jogi sorsa?
A válóperese és családjogi kérdésekről minden információt megtalál ITT: Válóperes Ügyvéd
Együttműködő partnerek:
- DR. KÓNYA ÜGYVÉDI IRODA Eger, Heves Megye
- MIKOLA ÜGYVÉDI IRODA Nyíregyháza, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
- DR. MISKOLCZI TAMÁS ügyvéd Szolnok, Jász-Nagykun-Szolnok megye
Az internetes megjelenés
Velem és az ügyvédi szolgáltatással kapcsolatban bővebb információkat a közösségi oldalakon talál. Kérem, látogassa meg a Facebook, a YouTube, az Instagram, a TikTok, a Twitter és a LinkedIn oldalaimat, tekintse Blogger-en talál. További információk a Pinterest, a MySpace, a Flickr, és a Xing, valamint a TumbIr, és a StumbleUpon, és Ugyvedponthu dalakon.
Megtalál az Ügyvéd.hu, az Ügyvédlista, a Ügyvédbróker, a Jog-porter, a HR Katalódus, Limburi, az Itthon vagyok oldalon, és természetesen a Google térképen, ahol Véleményeket is olvashat rólam.
Az elektronikus ügyintézést a Magyarosrzág.hu weboldalon teheti meg. Amennyiben valamelyik jogszabályt, törvényt és rendeletet keresi, ezeket a Net Jogtár oldalon találhatja meg. A Bírósároságok weboldalán megtalál valamennyi peres ügyekkel kapcsolatos BÍRÓSÁGI IRATOK, keresetet, amelyeket akár Ön is, ügyvédi segítség nélkül ki tud tölteni. Az ügyvédi munkával kapcsolatos weboldalakat itt találja: Magyar ügyvédi Kamara, Budapesti Ügyvédi Kamara, az Ügyvédi Biztosító.
Vélemények
Ügyvéd Budapest (Kezdőlap) »
You must be logged in to post a comment.