Előző oldalKövetkező oldal
2025.06.17.,
Kedd
Laura
Budapest Betöltés...
Alapkamat: 6.50%
  • 402,9
  • 348,77
  • 472,55
  • 96 456
  • 26 390
  • 2 944
Hívjon!+36 (30) 383 1802
szövegméret:NagyításKicsinyítés

Házassági vagyonmegosztás, élettársi vagyonmegosztás, házassági vagyonjogi szerződés

MEGOSZTÁS

TETSZIK

A házassági vagyonmegosztás és az élettársi vagyonmegosztás rendjét alapvetően a felek közötti megállapodás, például egy házassági vagyonjogi szerződés határozhatja meg. A leggyakoribb azonban az, hogy a felek között nincs ilyen vagyonjogi szerződés, így ennek hiányában a Polgári törvénykönyv határozza meg azt, hogy mi minősül közös vagyonnak, és mi minősül külön vagyonnak a házastársak és az élettársak között. A magam részéről mindenkinek azt ajánlom, hogy addig kössön házassági vagyonjogi szerződést, vagy élettársi vagyonjogi szerződést, amíg a Felek között nincs vita, „lángol a szerelem”, és egyikük sem akar „kitolni” a másik féllel. Kössön tehát házassági szerződést!

Fontos tudni, hogy alapvető különbségek vannak a házastársi vagyonmegosztás és az élettársi vagyonmegosztás között. Míg a házastársak már a törvény szerint is választhatnak a vagyonközösségi és vagyonelkülönítési rendszer között, az élettársak esetében alapvetően a vagyonelkülönítési rendszer érvényesül. Természetesen a felek eltérhetnek ettől, amennyiben erről egy szerződésben megállapodást kötnek.

A házassági vagyonmegosztás, élettársi vagyonmegosztás leggyakoribb kérdései, a házassági vagyonjogi szerződés tartalma:  mi közös és mi külön vagyon?

Vagyonmegosztás, élettársi vagyonmegosztás, házassági vagyonmegosztás, válóperes ügyvéd Budapest

  1. Melyek a házastársi külön vagyon jogi szabályai?
  2. Melyek a házastársak külön vagyonához tartozó vagyonelemek?
  3. Melyek a házassági vagyonközösség, a házassági közös vagyon körébe tartozó vagyonelemek?
  4. Melyek a házassági vagyonmegosztás lehetséges módjai?
  5. Melyek az élettársi kapcsolat vagyonjogi szabályai?
  6. Élettársi és házassági vagyonmegosztással kapcsolatban melyek a családjogi, válóperes ügyekben szerzett ügyvédi tapasztalatok?
  7. Hogyan kell meghatározni az élettársi, házastársi vagyonközösség kezdő és befejező időpontját?
  8. Milyen szabályok vonatkoznak az örökölt, vagy ajándékba kapott vagyoni elemekre?
  9. Melyek az élettársi, házassági vagyonközösség körébe tartozó közös ingatlan, közös lakás sorsával kapcsolatos jogi lehetőségek?
  10. Hogyan határozható meg az élettársak, házastársak vagyonközösségéhez sorolható közös vállalkozások jogi helyzete?
  11. Mi lesz az élettársi, házassági vagyonközösség alatt felvett hitelek jogi sorsa?

A válóperese és családjogi kérdésekről minden információt megtalál ITT: Válóperes Ügyvéd

Együttműködő partnerek:

Az internetes megjelenés

Velem és az ügyvédi szolgáltatással kapcsolatban bővebb információkat a közösségi oldalakon talál. Kérem, látogassa meg a Facebook, a YouTube, az Instagram, a TikTok, a Twitter és a LinkedIn oldalaimat, tekintse Blogger-en talál. További információk a Pinterest, a MySpace, a Flickr, és a Xing, valamint a TumbIr,  és a StumbleUpon, és Ugyvedponthu dalakon.

Megtalál az Ügyvéd.hu, az Ügyvédlista, a Ügyvédbróker, a Jog-porter, a HR Katalódus, Limburi,  az Itthon vagyok oldalon, és természetesen  a Google térképen, ahol Véleményeket is olvashat rólam.

Az elektronikus ügyintézést a Magyarosrzág.hu weboldalon teheti meg.   Amennyiben valamelyik jogszabályt, törvényt és rendeletet keresi, ezeket a Net Jogtár oldalon találhatja meg. A Bírósároságok weboldalán megtalál valamennyi peres ügyekkel kapcsolatos BÍRÓSÁGI IRATOK, keresetet, amelyeket akár Ön is, ügyvédi segítség nélkül ki tud tölteni. Az ügyvédi munkával kapcsolatos weboldalakat itt találja:  Magyar ügyvédi KamaraBudapesti Ügyvédi Kamara, az Ügyvédi Biztosító.

Vélemények

 

Ügyvéd Budapest (Kezdőlap) » Házassági vagyonmegosztás, élettársi vagyonmegosztás, házassági vagyonjogi szerződés